Aké hroty proti vtákom vybrať?

Pri výbere správneho systému hrotov proti vtákom by sme sa mali riadiť niekoľkými kritériami. Tu sú najdôležitejšie z nich: 

1. Veľkosť vtákov, ktoré chceme odplašiť

Hroty proti vtákom majú rôzne množstvo hrotov na 1 meter dĺžky. V našej ponuke nájdete zábrany, ktoré majú od 32 hrotov na 1 meter do 108 hrotov na 1 meter.

V prípade plašenia veľkých vtákov (napríklad holuby, vrany a pod.) vo väčšine prípadov postačuje základný model hrotov proti vtákom HR-20. Tento model je schopný účinne zabezpečiť terén pred prítomnosťou veľkých druhov vtákov.

Pokiaľ máte problém s menšími druhmi vtákov (napríklad vrabce,  lastovičky atď.),  alebo chcete chrániť pred vtákmi často navštevované miesta (vhodné pre tvorbu hniezd), odporúčame hroty proti vtákom HR-140 , prípadne HR-200.

2. Šírka miesta na ktorom majú byť hroty umiestnené 

Jednotlivé modely hrotov sa líšia šírkou hrotov a s tým súvisiacou celkovou šírkou ochrany priestoru. Na základe týchto kritérií by sme mali brať do úvahy šírku podkladu o ktorý chceme hroty pripevniť.

Najširší systém hrotov dostupný v našej ponuke je  HR-200, ktorý je schopný zabezpečiť až 30 cm ochrany! V prípade potreby ochrany ešte väčšej šírky, odporúčame montáž hrotov vo viacerých radoch, alebo bezprostredne pri rohoch stavebných / architektonických prvkov. 

3. Materiál z akého sú hroty vyrobené 

V našej ponuke nájdete výlučne hroty vyrobené z nerezovej ocele triedy AISI 301. Na systém nerezových hrotov poskytujeme záruku 5 rokov, a ich životnosť je minimálne 15 rokov.

Podstava našich hrotov je vyrobená z kvalitného polykarbonátu, ktorý je priehľadný, UV stabilný a odolný voči poveternostným vplyvom. V prípade potreby sa dá jednoducho skrátiť, čím sa uľahčuje a urýchľuje montáž.